Сімейне читання та приклад рідних

Крок 1. Поговоріть вдома з рідними та дізнайтесь, чи люблять вони читати, якщо так, то  які книжки вони читають найчастіше.
Крок 2. Дізнайтесь, чи є у ваших рідних  улюблена (улюблені) книжка (книжки) і яка (які) саме. Поцікавтесь, чому саме ця книжка їм подобається і чи рекомендують вони прочитати її вам та у якому віці).

  Росс Кемпбелл у своїй книжці «Як любити дитину» визначає 4 способи показати свою любов, як її бачить дитина, а не як ми собі уявляємо:
-    позитивні думки щодо дитини, очі в очі;
-    постійний контакт, доступність, гра разом;
-    контакт фізичний;
-    розваги, розмова, читання – коли час належить повністю дитині.
   Усе це забезпечує читання дитині щонайменше 20 хвилин в день.

Крок 3.  Попросіть рідних пригадати, які книжки вони читали, коли були  у вашому віці. Можливо, щось порадять прочитати вам.

 Крок 4.  Спробуйте згадати, які книжки вам читали ваші батьки (бабусі або дідусі), коли ви не вміли ще читати самостійно.  Запропонуйте мамі, татові (або комусь з рідних) згадати, які з прочитаних ними книжок, були вам найбільше до вподоби.
Крок 5. Можливо, свою улюблену дитячу книжку ви читали своїм молодшим братикам або сестричкам (якщо вони у вас є). А може, у вас є старші брат або сестра, які читали вам або радили прочитати книжку, яка їм найближча до душі.
Крок 6. Поділіться із своїми однокласниками/однокласницями, чи є у вашій сім'ї традиція спільного сімейного читання (наприклад,  прочитали одну і ту ж книжку, поділились враженнями або обговорили якісь проблеми, висвітлені/невисвітлені автором у творі). Якщо є така традиція, розкажіть, як це відбувається.


Немає коментарів:

Дописати коментар